شنبه, 05 مهر,1399
English

استک های پیل سوختی بوش: " تولید انبوه راز موفقیت پیل سوختی در خودرو"

شرکت PowerCell سوئدی با همکاری Bosch ادعا کردند که به مسیر جدیدی برای تولید انبوه پیل سوختی دست یافته اند. پیل های سوختی پتانسیل بالایی در کاربردهای متحرک دارند.

استک های پیل سوختی بوش: " تولید انبوه راز موفقیت پیل سوختی در خودرو"

خودروی پیل سوختی دارای زمان سوخت­گیری پایین و پیمایش طولانی تا 500 کیلومتر  هستند که تفاوت چندانی با خودروهای بنزین یا گازوئیل ­سوز ندارند. تنها یک تفاوت عمده این است که خودرو پیل سوختی آلودگی در محل ایجاد نمی­کند که حاکی از اهیمت آن است. البته مشکل اصلی این خودروها قیمت تمام شده بالای آن در مقایسه با موتورهای احتراق داخلی به دلیل تعداد کم تولید آنهاست. Bosch تصمیم گرفته که این مشکل را با همکاری شرکت PowerCell حل کند. هردوی این شرکت­ها به سراغ قلب این خودروها یعنی استک پیل سوختی رفته­اند.یک پیل سوختی به تنهایی انرژی کمی تولید می­کند و برای تولید توان بیشتر تعداد زیادتری از آن­ها در استک به یکدیگر متصل می­شوند. 400 سل خوب امکان ایجاد توان خروجی 120 کیلووات (163 اسب بخار) را دارد. در خودرو با توجه به توان مورد نیاز تعداد استک­ها افزایش می­یابد. 

Achim Moritz (مدیر تولید پروژه در شرکت Bosch) ادعا کرد با استفاده از مواد اولیه ارزان قیمت­تر و همچنین افزایش توان خروجی هر سل در انتها قیمت استک را کاهش خواهند داد. البته اطلاعات بیشتری از اینکه چگونه به این مهم دست خواهند یافت ارائه نشده است. البته تولید انبوه لازمه رسیدن به موفقیت جهت استفاده از پیل سوختی در خودرو است. Moritz همچنین به اهمیت سیستم کنترل­کننده عملکرد پیل سوختی و بررسی عملکرد هر سل به صورت جداگانه اشاره کرد و گفت "بخش کنترلی نقش حیاتی در عملکرد خودرو ایفا می­کند". بنابراین نیاز به یک کامپیوتر کوچک برای کنترل تمامی عملکردهای پیل سوختی و ایجاد اطمینان از عملکرد در حالت بهینه (مشابه بخش الکتریکی خودروهای بنزینی) کاملا محسوس است. اینجاست که پیشینه طولانی شرکت Bosch از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این تجربه بسیار مفید خواهد بود. در نهایت او افزود "ما تولید به صورت انبوه (سری) را به عنوان فرصتی برای کاهش قیمت در تولید تیراژ می­دانیم".


تهیه و ترجمه: محمد گل محمد


نظر شما چیست
آخرین اخبار
اطلاعیه دبیرخانه در خصوص عضوگیری و تمدید عضوگیری
انجمن هیدروژن و پیل سوختی ایران از تمامی علاقه مندان به حوزه ی فناوری های هیدروژن و پیل سوختی دعوت به عضویت در این انجمن می کند.
1399/07/05
بازار سرمایه در انتظار رکوردشکنی پیل سوختی
سال ۲۰۲۰ همراه شده است با حمایت جهانی از محیط زیست و این یعنی اشتیاق هرچه بیشتر برای پیل سوختی. سه شرکت پیشرو در این زمینه عبارتند از:
1399/04/05
حمایت وزارت انرژی از توسعه کامیونهای پیل سوختی
وزارت انرژی آمریکا اعلام کرده است ۱۰۰ میلیون دلار برای ورود کامیونهای پیل سوختی هیدروژنی به بازار حمایت پرداخت میکند.
1399/04/02
پیش فروش پیکاپ پیل سوختی نیکولا از ۲۹ ژوئن
شرکت نیکولا اعلام کرده است مدل پیکاپ جدید خود با عنوان Badger را از ۲۹ ژوئن پیش فروش میکند.
1399/03/26
خرید شرکت Hexis AG توسط سرمایه گذار هندی
یک سرمایه گذار هندی مالک استارتاپ h2e Power شرکت Hexis AG متعلق به گروه پرآوازه Veissmann را خریداری کرده است.
1399/03/25
گفتگوی بلومبرگ با مدیر خودروهای پیل سوختی هیوندای
بلومبرگ گفتگوی اختصاصی با Saehoon Kim، معاون مدیرعامل هیوندای و رئیس بخش خودروهای پیل سوختی این شرکت داشته است.
1399/03/23
استک های پیل سوختی بوش: " تولید انبوه راز موفقیت پیل سوختی در خودرو"
شرکت PowerCell سوئدی با همکاری Bosch ادعا کردند که به مسیر جدیدی برای تولید انبوه پیل سوختی دست یافته اند. پیل های سوختی پتانسیل بالایی در کاربردهای متحرک دارند.
1399/03/22
تمرکز BMW بر خودروی پیل سوختی
کمپانی سرشناس خودروسازی آلمان تمرکز خود را بر خودروهای پیل سوختی معطوف ساخته است.
1399/03/20