یکشنبه, 14 آذر,1400
English

خلاصه گزارش پنجمین دوره کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی ایران

پنجمین دوره کنفرانس ملی هیدروژن و پیل سوختی در تاریخ 28 و 29 بهمن سال 1399 برگزار گردید.

خلاصه گزارش پنجمین دوره کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی ایران

به نام خدا

پنجمین دوره ی کنفرانس ملی هیدروژن و پیل سوختی ایران با یاری پروردگار و اهتمام انجمن علمی هیدروژن و پیل سوختی ایران در تاریخ 28 و 29 بهمن سال 1399 به صورت مجازی برگزار شد. از مجموع مقالات دریافتی از پژوهشگران ذیل 6 محور تخصصی، 81 مقاله در قالب ارائه ی شفاهی و پوستر مورد پذیرش کمیته داوری قرار گرفت. آثار علمی پذیرفته شده از 48 مرکز و دانشگاه داخلی و خارجی به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد. مراسم افتتاحیه کنفرانس صبح روز 28 بهمن با تلاوت آیات وحی و پخش سرود ملی آغاز شد. در ادامه جناب آقای دکتر حسین امیری خامکانی رئیس کنفرانس ، جناب آقای دکتر امید توکلی رئیس انجمن هیدروژن و پیل سوختی و جناب آقای دکتر شهریار بزرگمهری نایب رئیس انجمن به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین با قبول دعوت انجمن هیدروژن و پیل سوختی ایران چهره های شاخص و صاحب منصب این حوزه جناب آقایان مهندس همایون حائری(معاون محترم وزیر نیرو در امور برق و انرژی)، دکتر محمد ساتکین(رییس محترم ساتبا) و دکتر عباس علی آبادی(مدیر عامل محترم شرکت مپنا) نقطه نظرات و رهنمودهای خود را در قالب سخنرانی قرائت کردند. یکی از مهم ترین برنامه های کنفرانس برگزاری نشست هم اندیشی با موضوع « بازنگری سند راهبرد ملی توسعه فناوری پیل سوختی کشور » بود که با حضور جناب آقای دکتر باقری مقدم  عضو محترم هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و نمایندگانی از سازمان انرژی های تجدیدپذیر ایران و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی برگزار شد. شرکت کنندگان کنفرانس به صورت آنلاین مباحث مطروحه در این نشست را دنبال می کردند. در ادامه نوبت به ارائه های شفاهی شرکت کنندگان رسید و پس از آن نشست های تخصصی حوزه هیدروژن و پیل سوختی با سخنرانی اساتید ایرانی شاغل در دانشگاه های داخلی و خارجی برگزار شد. در اختتامیه کنفرانس از مجموع پایان نامه های دریافتی و با اجماع نظر داوران در مقطع کارشناسی ارشد سرکار خانم مهندس مهسا مسعودی از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و در مقطع دکتری تخصصی جناب آقای دکتر مسعود فکوری حسن آبادی از دانشگاه صنعتی شریف به عنوان پایان نامه های برتر معرفی شدند. همچنین با نظر کمیته ی داوران مقالات ارائه شده توسط سرکار خانم مریم محمدی از پژوهشگاه پلیمر، سرکار خانم یگانه داود بیگی از دانشگاه کاشان و جناب آقای معین مهبند جهرمی به عنوان مقالات برتر معرفی شد. همچنین در حاشیه ی این کنفرانس 6 دوره کارگاه تخصصی برای علاقه-مندان به حوزه های هیدروژن و پیل سوختی برگزار شد. امید است در سایه تجربیات و دستاوردهای این کنفرانس بستر رشد و اعتلای علمی و ارتقاء فرهنگ پژوهش فراهم گردد.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
وبینار تخصصی خودروهای هیدروژنی آینده حمل و نقل با آلودگی محیط زیستی صفر
معاونت پژوهش و فناوری دانشکده ی مکانیک دانشگاه سمنان برگزار می کند:
1400/09/14
برگزاری رقابت علمی کنز توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)
رقابت علمی کنز توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) برگزار می شود
1400/04/23
شتاب-اولین اتوبوس برقی ساخت داخل
به همت گروه مپنا و با اتکا به ظرفیت های داخلی اولین اتوبوس برقی ساخت داخل به نام شتاب در شهر مقدس مشهد رونمایی شد
1400/04/04
خلاصه گزارش پنجمین دوره کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی ایران
پنجمین دوره کنفرانس ملی هیدروژن و پیل سوختی در تاریخ 28 و 29 بهمن سال 1399 برگزار گردید.
1400/02/07
برگزاری وبینار علمی آینده پژوهی کاربرد پیل سوختی و باتری در خودروهای برقی
انجمن علمی هیدروژن و پیل سوختی ایران با همکاری پژوهشگاه نیرو وبینار تخصصی برگزار می کند
1399/09/05
پنجمین دوره کنفرانس ملی هیدروژن و پیل سوختی ایران
انجمن هیدروژن و پیل سوختی ایران در نظر دارد تا در بهمن سال جاری پنجمین دوره از کنفرانس ملی هیدروژن و پیل سوختی ایران را به صورت مجازی برگزار کند
1399/08/01
دومین شماره تازه های فناوری هیدروژن و پیل سوختی
دومین شماره از تازه های فناوری های هیدروژن و پیل سوختی ایران منتشر شد.
1399/07/29
کارگاه آموزشی نیم روزه مبانی جریان حرارت و سیال در پیلهای سوختی دما بالا
انجمن علمی هیدروژن و پیل سوختی ایران در نظر دارد تا در آبان سال جاری کارگاه آموزشی با عنوان مبانی جریان حرارت و سیال در پیل های سوختی دما بالا ، برگزار نماید.
1399/07/15